Rezervační systém BILETAR – Dačice

Michal Horáček & hosté : Na cestě

Originální název
Hudební recitál s básněmi a texty Michala Horáčka
Žánr
hudební recitál
Stát
ČR
Délka
110
Popis

Do Dačic přijíždí s výjimečným koncertním projektem Na cestě textař, básník a producent Michal Horáček. Autorský recitál nabízí písně z tvůrčí dílny Hapka & Horáček i ze spolupráce s dalšími hudebníky - „produkty s doživotní zárukou“, které už dávno prověřil čas, rozhlasový éter i zájem posluchačů mnoha generací. Jejich interprety budou zpěváci František Segrado, Lenka NováOndřej Ruml.

Zpěváky doprovodí orchestr vynikajících sólistů: kytara Lukáš Pelikán, cello Petra Malíšková, piano Jan Steindorfer, kontrabas Jan Tengler a bubny Miloš Dvořáček.

O projektu Na cestě:

Lenku Novou, zpěvačku a divadelní herečku (Švandovo divadlo), si určitě někteří pamatují z formace Laura a její tygři. Lenka se nyní více věnuje sólové kariéře a také zpívání v programu Na cestě. S Michalem Horáčkem spolupracovala už na deskách Ohrožený druh či projektu Český kalendář, 14. října jí vychází debutové CD Čtyřicítka.

Rodilý Valach s italskými předky František Segrado zpívá sice už 40 let, nicméně svého prvního alba se dočkal v předvečer svých šedesátin. Vystupoval s kapelou Čechomor, hrál a zpíval v lyrikálu Kudykam, s Michalem Horáčkem spolupracoval i na CD Tak to chodí, Strážce plamene, na projektu Český kalendář a také na svém prvním sólovém albu.

Ondřej Ruml se do povědomí dostal v roce 2008, kdy se účastnil pěvecké soutěže X-Factor, kde skončil na druhém místě. S panem Horáčkem Ondřej spolupracuje od roku 2010, v roce 2012 jsme ho mohli vidět ve Švandově divadle v projektu Český kalendář. Aktuálně vystupuje s František Kop Quartetem a BeatBurger Bandem. V červenci se představil dačickému publiku i na festivalu Za dačickou kostku cukru.

A jak by Michal Horáček popsal tento projekt?

„Jsem principálem kočovné společnosti na štaci pojmenované Na cestě. To proto, že jezdíme od města k městu po České i Slovenské republice, proto, že se už 32 let učím psát verše a pořád jsem v tomto směru na cestě, ale také z toho důvodu, že jsem ještě nikdy nepotkal normálního nebo obyčejného člověka. Každý z vás je úplně jiný, osobitý, ale ne obyčejný, naše životní cesty začínají tím, že se narodíme a končí tím, že zemřeme. Ale to, co je mezi tím, to je úžasná cesta a o tom ten dnešní večer bude. Schválně jsem vybral písně, které ten motiv cesty ještě zdůrazňují, ať už je to cesta dopravním prostředkem, výtahem nebo obrazné putování z dětství přes práh dospělosti, popřípadě cesta jedním večerem."

Aktuální ceny do 16. října 2017 19:30
Zóna Základní Senior pas ZTP-P ZTP ZTP-Doprovod Dítě do 15 let Student
A 390,00 351,00
B 350,00 315,00
C 290,00 261,00

Objednat vstupenky