Rezervační systém BILETAR – Dačice

Monika Absolonová & Boom Band Jiřího Dvořáka

Originální název
Monika Absolonová & Boom Band Jiřího Dvořáka
Žánr
koncert
Stát
ČR
Popis

Monika Absolonová & Boom Band Jiřího Dvořáka

6. července 2022 od 20h

nádvoří Státního zámku Dačice

Dačická KOSTKA

Monika Absolonová, držitelka Ceny Thálie, se proslavila jako muzikálová zpěvačka a také příležitostná herečka.
 

Od sedmi let Monika Absolonová zpívala v Kühnově dětském sboru a v 90. letech 20. století chodila na výuku zpěvu k Eduardu Klezlovi.

V roce 1993 vydala první album pod názvem Monika. První velká role přišla s muzikálem Dracula a následovaly úlohy v muzikálech Krysař, Rebelové a Noc na Karlštejně. Do hlavních rolí byla Monika Absolonová obsazována také v muzikálech Michala Davida v Divadle Broadway - Kleopatra, Tři mušketýři a také Angelika. Monika Absolonová si zahrála i ve filmech Kameňák 2 a Kameňák 3, Princezna ze mlejna 2 nebo v seriálu Zdivočelá země.

Je držitelkou Ceny Thálie, na kterou ale byla nominována již v roce 2002 za roli Kleopatry, odnesla si ji však až za roli v muzikálu Funny Girl (2011). Monika Absolonová byla také vyhlášena skokankou roku v soutěži Český slavík pro rok 2002 a 2003.

O výsadním postavení kapely Boom!Band, která je hodnocena jako nejlepší doprovodná skupina u nás, svědčí jména sólistů, se kterými spolupracuje.

V roce 1996 baskytarista Jiří Dvořák oslovil známé a v té době ještě neznámé, leč vynikající hudebníky a začala tvrdá práce, která brzo přinesla své ovoce. Mezi prvními sólisty, kteří začali s Boom!Bandem spolupracovat, byly dámy Lucie Bílá a Hana Zagorová. Díky kvalitě, kterou nabízí, a šeptandě ve showbusinessových kuloárech se Boom!Band dostal v brzké době do podvědomí dalších
pěveckých hvězd.

13. července 1999 doprovodil orchestr v rozšířené podobě všechny gratulanty na galakoncertu u příležitosti 60. narozenin Karla Gotta v pražské Sportovní hale.

Aktuální obsazenost